środa, 19 lutego 2014

Rozdział 13.

Od tego rozdziału będę pisała z perspektywy bohaterów. 
Perspektywa Maji
W ostatniej chwili zmieniłam zdanie. Powstrzymałam się przed wejściem do jego pokoju. Stałam pod jego drzwiami i biłam się z myślami. Oparłam się drzwi. W pewnym momencie drzwi otworzyły się. Spadłam na ziemię z hukiem. Gdy Tomek pomógł mi wstać, powiedziałam:
-Dzięki i przepraszam
- Nie ma za co. Ja też przepraszam. To jak, przytulas na zgodę?- powiedział Tomek
Byłam zaskoczona i nareszcie szczęśliwa. Przytuliłam Tomka. Z uśmiechem na twarzy poszłam z Tomkiem na lekcje. Dzisiaj czas spędzony na słuchaniu zanudzających nauczycieli minął mi szybko. Gdy ostatnia lekcja się skończyła, postanowiłam zaproponować Tomkowi zwiedzanie miasta. Oczywiście się zgodził. Lubiłam tego chłopaka. On jednak coś przedemną ukrywał. Ja też ukrywałam pewną tajemnicę, ale ... nie wiem czemu to ukrywam. Moje życie stało się dziwne. Jestem szczęśliwa, ale czegoś mi brakuje. Z zamyślenia wybił mnie Tomek. Zapytałam, o co chodzi. Pokazał mi tablicę ogłoszeń, na której było ogłoszenie. Uważnie je przeczytałam. Zamarłam. Było tam napisane, że wszyscy uczniowie (bez wyjątku) będą zawiezieni do domów aby wrócili po swoje rzeczy.... bo zostają w ośrodku aż do ukończenia pełnoletności. Cieszyłam się, jednak będzie mi brakować, Pati. 
-Tomek, my jedziemy za tydzień na tydzień do domu!!- krzyknęłam mu prosto do ucha.
- Wiem, nie musisz się tak wydzierać. - powiedział całkiem spokojnie. 
Tydzień minął bardzo szybko. Nadszedł dzień wyjazdu. Wzięłam torbę, a w niej kilkanaście najpotrzebniejszych rzeczy. Ubrałam się w:
Związałam włosy w ciasny kok, wzięłam telefon z szafki i wyszłam z pokoju zamykając go na klucz. Tomek miał na sobie czarne rurki i koszulę w kratę (tym razem niebieską). Pomyślałam ile on może mieć tych koszul, wyobraziłam sobie jego szafę pełną koszul i dodatków w kratę. Uśmiechnęłam się do siebie i razem z Tomkiem poszliśmy oddać klucze do recepcji. Wsiedliśmy do busa i każdy z nas zajął się swoimi sprawami. Ja słuchałam muzyki przez słuchawki, a Tomek sprawdzał Facebooka, Twittera i dodawał nowe posty i tweety. Gdy tak na niego patrzyłam, zauważyłam, że śpi. Postanowiłam zrobić mu zdjęcie i wrzucić na wszystkie portale społecznościowe na jakich mam konta. Jak postanowiłam, tak zrobiłam. Gdy dojechaliśmy do miejsca mojego zamieszkania, napisałam kartkę i przykleiłam ją taśmą na laptopie śpiącego  Tomka, po czym wyszłam. Gdy weszłam do pustego jak zwykle  domu, postanowiłam spakować wszystkie rzeczy, a przynajmniej większą część, żeby nie mieć później dużo pracy i też, aby mieć się w co ubrać gdy będę spędzała czas z moimi przyjaciółkami. Poszłam na strych i zabrałam z niego wszystkie walizki jakie wpadły mi w ręce. Zeszłam na dół, do łazienki. Połowa kosmetyków wylądowała w specjalnym kufrze. Gdy wskoczyłam na łóżko w moim pokoju, poczułam to czego mi brakowało- dom. Gdy otworzyłam szafę, zaczęłam wyciągać z niej wszystkie ubrania i przymierzać je. Po przejrzeniu ubrań, dotarło do mnie, że kilkanaście bluzek mam już za krótkich, więc wyniosłam je do ''kontenera'' na ubrania dla potrzebujących. Dwie walizki były już zapełnione. Postanowiłam zrobić sobie przerwę i pójść spać. Po chwili leżenia na łóżku, pogrążyłam się we śnie.
-----------------------------------
Witajcie. Jak prawie zawsze, nie jestem zadowolona z tego rozdziału. Dzięki za komentarze i tyle wyświetleń. Proszę o komentowanie, bo to dla mnie bardzo ważne! ;) Pozdrawiam Alex, Angel ;*

CZYTASZ=KOMENTUJESZ 
:D

6 komentarzy:

 1. S U P E R czy mam to przeliterować jeszcze raz to jest S U P E R i jeszcze raz S U P E R /Julcia

  OdpowiedzUsuń
 2. super czekam na nexta :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na nowy rozdział. ;)
  http://historia-o-terazniejszosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialny rozdział, po prostu cudowny! Czekam na next ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze teraz nadrobiłam rozdziały, niestety poszło mi to dość szybko bo są trochę krótkie. Mam nadzieję, że im dalej tym będą dłuższe! ;)
  Opowiadanie jest świetne dlatego niecierpliwie czekam na kolejny rozdział! :)

  Zapraszam na nowy rozdział! ;)
  http://historia-o-terazniejszosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Śuuper <3
  Nwm czy już czytałaś ale łap moje blogi ;P :
  http://lifeisbrutal-onedirection-fanfiction.blogspot.com/
  http://nig-d-y.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń