piątek, 23 maja 2014

Rozdział 28.

Czekaliśmy około piętnastu minut.
* oczami Mai*
Miałam długi sen. Nie wiedziałam o czym był. Nagle się obudziłam. Przechodząca pielęgniarka gdy mnie zobaczyła, zaczęła krzyczeć i pobiegła w stronę jakiegoś pokoju. Potem przyszli lekarze. Zaczęli mi coś mówić. Zapytali mnie o tożsamość. Właśnie wtedy zaczęłam się zastanawiać. Kim ja do cholery jestem? Pamiętam nazwy miast, krajów, zawodów, litery, liczby ale o sobie nic nie wiem. Odpowiedziałam, że nie pamiętam. Młoda na ogół lekarka wyszła z mojej sali. Widziałam na jej twarzy smutek. Co się takiego stało. Po nieprzespanej nocy lekarze zabrali mnie na badania. Trwały około pół godziny. Pytali się o moją liczną rodzinę. Ja mam rodzinę? Nie wzięłam się znikąd. Jak mają na imię moi rodzice? Te pytania dręczyły mnie podczas powrotu do sali 45. Wchodząc do sali, usłyszałam ściszone głosy. Spojrzałam i zobaczyłam sześciu chłopaków i jedną dziewczynę. Była zmartwiona. Podeszłam do tych nieznanych mi osób i czekałam na ich reakcję. Podeszli do mnie i zaczęli mnie przytulać. Wysoka blondynka o niebieskich oczach uroniła kilka łez i zaczęła mówić:
- Majka, jak się cieszę, myślałam, że nie żyjesz. Znaleźliśmy list. Nie martw się, wszystko będzie dobrze.
- Czemu patrzysz na nas jakbyś widziała nas pierwszy raz?- zapytał chłopak o zielonych oczach i  ciemnych lokach.
- Przepraszam, ale ja was nie znam- powiedziałam i przełknęłam ślinę
- Jak to? Co jest?- chłopak o ciemniejszej skórze i kruczoczarnych włosach ułożonych w artystycznym nieładzie spojrzał na rozkojarzoną blondynkę. Wybiegła z sali zostawiając mnie z sześcioma nieznanymi chłopakami. Patrzyli na mnie jak na ducha, a ja starałam się przypomnieć sobie cokolwiek. Jeden z nich przypominał mi kogoś. Ale reszta była mi kompletnie nieznana.
- Jak masz na imię?- zapytałam jednego z chłopaków
- Jestem Liam, to Louis, Harry, Niall, Zayn i Tomek- wskazał na pozostałych chłopaków. Kilka minut później do sali wróciła niebieskooka dziewczyna.
- Jest problem, ona ma zanik pamięci.- powiedziałam ściszonym głosem- Nie znasz nas, prawda?-zwróciła się w moją stronę
- Nie- odpowiedziałam.
- Co my mamy z tym zrobić? - zapytał Mulat. Jak on miał na imię? Chyba Zayn
- Po jakimś czasie odzyska pamięć, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi. Może za kilka dni, miesięcy lub lat. -odpowiedziała mu blondynka.
- Jak masz na imię?- zapytałam dziewczynę
- Julia
Nic mi to nie mówiło. Żal mi ich.
- A ja?- zapytałam po raz kolejny
- Maja Mickiewicz.
- Moi rodzice wiedzą, że tu jestem?- zapytałam
- Twoi rodzice... lepiej przeczytaj to- podała mi kartkę, a ja zaczęłam czytać na głos fioletowe litery składające się w wyrazy:
- ''Nie musisz nikogo informować, bo nie mam rodziców. Zginęli w wypadku lotniczym gdy byłam mała. Innej rodziny nie mam''- ale jak to?! Czytałam dalej aż dokończyłam.
- Kim są osoby wypisane w tym liście?- zapytałam
- To my, a Pati mieszka w Polsce.- odpowiedział ''lokowaty chłopak''. Byłam zdziwiona. Skąd mam wiedzieć kim jestem? Może oni mnie okłamują? Po oczach tej, no Julii widać, że jest szczera. Ja to wiem. Ale nie wiem skąd. Tssa. To jest bardzo dziwne. Jestem jakaś inna. A może to normalne? Jak to powiedział lekarz? Mam zanik pamięci? Chyba. Bo nic nie pamiętam. Jaki ze mnie nieogar. Z mojego zamyślenie wyrwał mnie głos Niall, tak to chyba jego imię, który zapytał mnie, a raczej poinformował że mieszkam z nimi dopóki nie wróci mi pamięć. Odpowiedziałam...
---------------------------------------------------
Czee :)
świetna pogoda ;) a jak u was? :P
następny rozdział nie wiem kiedy
KOMENTUJCIE ;)
P.s: jeszcze około 1-2 rozdziały i koniec części pierwszej. Miałam zwiastun części drugiej  ale mi sie usunął :/ 

6 komentarzy:

 1. Super rozdział ;) Szkoda tylko że ich nie pamięta ;c Czekam na next i na drugą część :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry rozdział!!! :) Super opowiadanie !

  http://island-of-dreams-historia.blogspot.dk

  OdpowiedzUsuń
 3. superowy rozdział czekam na nexta :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Super xD Oby Majka jak najszybciej odzyskała pamięć :-P czekam na nn :D

  OdpowiedzUsuń
 5. dalej kocham :)
  czekam na next :) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. L.D I W.W. HEHE

  OdpowiedzUsuń